Газове опалення — найпопулярніший спосіб опалення в Україні. Серце цього виду опалення — газовий котел, де газоподібне паливо перетворюється на тепло. Існують різні моделі, які різняться за ефективністю, вартістю та розміром.

газовий котел aglobal

Що таке газовий котел?

Газовий котел — це посудина, яка інтегрована в систему газового опалення, це один із найважливіших компонентів системи опалення, без нього весь процес не може функціонувати. Сировина спалюється в газовому казані для отримання тепла. Загалом газові котли можна поділити на три класи: котли постійної температури, низькотемпературні котли та конденсаційні котли.

Багато домашніх господарств в Україні опалюється газом, витрати на придбання відносно невисокі, а ефективність висока. Єдине, що потрібне для його роботи, це підключення до загальнодоступного газу або приватний резервуар для зрідженого газу.

 

Як працює газовий котел?

Газовий котел потребує палива газу, який доступний у різних варіантах — природний газ, біогаз або скраплений газ. Існують різні моделі газового опалення, але принцип, що лежить в їхній основі, завжди один. Ось як газове опалення перетворює холодну опалювальну воду на тепло за допомогою газу:

списокГазовий пальник спалює газ, виділяючи тепло.
списокОпалювальна вода в газовому котлі нагрівається за рахунок тепла, що виділяється.
списокНасос перекачує теплу воду для опалення до радіаторів, які віддають тепло в приміщення.
списокОпалювальна вода в радіаторі знову остигає та стікає назад у газовий котел.

Результат нагрівання у такий спосіб має високий рівень ефективності, що призводить до низьких витрат при постійному нагріванні. Ця технологія ефективна та компактна, може бути встановлена практично в кожному будинку та працює на газоподібному паливі. Газові котли можна використовувати не тільки для обігріву житлового приміщення, але й безпосередньо для приготування гарячої води.

 

На якому пальному можна використовувати газовий котел?

Як випливає з назви, газові котли використовують газ як джерело енергії для нагрівання опалювальної води. Для цього можна використовувати будь-який тип газу, наприклад природний газ, скраплений газ, біогаз або відновлюваний газ. У кожного є свої переваги, а також вимоги, які необхідно враховувати.

 

Які бувають моделі газових казанів?

Якщо ви бажаєте встановити або замінити котел, виникає питання: який газовий котел вибрати? Яка модель котла найкраща з точки зору якості/енергоефективності та ціни?

Існує три моделі газових котлів — котел постійної температури, низькотемпературний котел або конденсаційний.

котли газові купити аглобал

Моделі із постійною температурою

Котел із постійною температурою — одна з найстаріших моделей. Газові котли цього типу постійно працюють за дуже високої температури. Це відбувається, з одного боку, для запобігання конденсації вихлопних газів, з іншого боку, потреба в теплі будівель, які раніше були порівняно погано ізольовані, була значно вищою, тому необхідна температура подачі та повернення становила 90/70.

Оскільки цей газовий котел не можна регулювати, він страждає на великі втрати тепла і тому неефективний.

 

Низькотемпературний газовий котел

На відміну від газових котлів, що домінували на ринку 10 років тому, низькотемпературні газові котли нагрівають воду в контурі до максимальної температури 60 °C. Енергоефективність такого котла також значно вища, ніж у звичайного газового котла. Цей газовий котел має діапазон температури котла від 35 до 75 градусів за Цельсієм

Коли потреба в опаленні нижча — наприклад, влітку або коли існують суворі стандарти ізоляції — за потреби котел може працювати менше. Низькі температури у цьому газовому котлі можуть спричинити конденсацію відпрацьованих газів.

 

Газовий котел із конденсаційною технологією

Найсучаснішим рішенням для нагрівання газу є так званий конденсаційний котел. Газовий котел працює набагато ефективніше з конденсаційною технологією, ніж із двома іншими рішеннями. До речі, це стосується не лише природного газу, а й якщо ви використовуєте масляний обігрівач або дров'яний котел. При спалюванні газу виділяються тепло та вихлопні гази; вихлопні гази містять водяну пару і мають дуже високу температуру.

При використанні конденсаційної технології, ці гази знову проходять через теплообмінник, таким чином конденсують пару. Таким чином, створюється вода та виробляється додаткове тепло, тому використовується до 98% енергії.

 

Читайте також: Що говорить котел, який ми вибираємо?