Ви прийняли рішення встановити у своїй оселі автономну опалювальну систему. І постало питання: який же газовий котел придбати? Сподіваємося, що покрокова консультація кваліфікованого фахівця директора фірмового магазину опалювальної техніки «А-ГЛОБАЛ» Олександра Козлова допоможе Вам розібратися у цій ситуації.

Крок 1. Настінний чи підлоговий?

Порівняно з підлоговим котлом настінний має менші габарити і не займає великої площі – він ідеально підходять для опалення квартири або житлового будинку, приготування гарячої санітарно-технічної води. Такий котел легко встановлюється у кухні, ванній кімнаті або на горищі – його привабливий зовнішній вигляд (елегантні форми, білий колір) пасують до будь-якого інтер’єру. Крім того, котли настінного типу більш економічні, ніж підлогові.

Крок 2. Одно-чи двоконтурний?

Настінні котли бувають одно-і двоконтурні. Одноконтурні котли лише обігрівають приміщення. Двоконтурні котли одночасно опалюють приміщення і забезпечують миттєве гаряче водопостачання. Перевага двоконтурних котлів очевидна, адже вони вирішують відразу дві проблеми.

Крок 3. Відкрита чи закрита камера згорання?

Якщо автономна система опалення монтуватиметься у будинку, де є димохід, то краще обрати котел із відкритою камерою згоряння (він використовує повітря з приміщення, а продукти згорання викидає в димохід). Якщо ж збираєтеся встановлювати автономну систему опалення у квартирі чи будинку, де немає димоходу, то вибирайте котел із закритою камерою (продукти згорання він виводить через коаксіальну трубу). Такий котел має більш високий ККД і є безпечнішим.

Крок 4. Потужність і продуктивність котла

Важливо правильно підібрати потужність опалювального котла. Найперше підрахуйте площу приміщення, яке він обігріватиме. Візьміть до уваги, що тепловтрата одного квадратного метра площі оселі при висоті стелі 3 метри становить у середньому 100 Вт (це за умови, що вона не розташована поруч із неопалюваними приміщеннями). Якщо кімната має два або більше вікон або є кутовою, то на опалення одного квадратного метра буде потрібно близько 150 Вт. Необхідно також визначитися із продуктивністю котла у режимі гарячого водопостачання. Якщо буде достатньо однієї точки ГВП , то необхідно вибирати котел із продуктивністю 5 літрів води за хвилину. Якщо ж працюватиме дві точки, то купуйте котел продуктивністю не менше 10-12 літрів за хвилину.

Крок 5. Виробник

Ринок сьогодні пропонує велику кількість моделей у різних цінових сегментах. Як мовиться, на колір і смак товариш не всяк. Проте професіонали віддають перевагу найсучаснішим італійським котлам (різних типів і потужностей), які за своїми технічними характеристиками перевершують всі європейські аналоги та відповідають найвищим стандартам безпеки, якості та ефективності. Ця продукція виготовляється під найпопулярнішими торговими марками «TIBERIS», «Immergas», «Italtherm», «BIASI», «FERROLI».

Крок 6. Де купити? Як підключити?

Не йдіть за котлом на ринок – у разі купівлі «сірого» товару Ви не зможете поставити його на гарантію. Купуйте опалювальну техніку у спеціалізованому магазині, який надає повний комплекс послуг: від продажу обраної техніки до її монтажу, постановки обладнання на облік у газовій службі, гарантійного та післягарантійного сервісного обслуговування котлів із заміною на оригінальні запчастини тощо. І таким чином Ви зможете убезпечити себе від багатьох ризиків та клопотів.

Фірмовий магазин опалювальної техніки «А-ГЛОБАЛ» допоможе Вам вирішити проблему з вибором якісного котла та іншого обладнання для забезпечення комфортних умов проживання. Це – єдиний сервісний центр опалювальної техніки у Волинській області.

Фірмовий магазин опалювальної техніки «А-ГЛОБАЛ»:

м. Луцьк, вул. Героїв УПА 8,тел.: (050) 723-30-16, (096) 438-10-88, www.aglobal.com.ua

</>Джерело: Козлов О.В.