В українських умовах частіше зустрічається нагрів води в накопичувальному електронагрівачі (після старого котла). Альтернативне джерело гарячої води — газ.

Без регулярних перевірок і безпечно

Через вибухонебезпечності природного газу і ризику задухи від газу газові водонагрівачі та газові котли підпадають під дію низки постанов і правил як під час установки, так і під час експлуатації — вони вимагають щорічних сервісних оглядів газового котла і обов'язкових обстежень димоходів. Крім того, не можна забувати про ризик вибуху вуглекислого газу, який мінімізований в сучасних пристроях, але все ще існує.

Ми повинні запитати себе, чи хочемо ми взагалі газ в будинку.

Електрика всюди і працює автоматично

Перевага електрики в тому, що вона завжди в будинку, а електричні водонагрівачі повністю автоматичні і не обслуговуються. У той час як фотоелектричні елементи розвиваються, у нас також є можливість безкоштовно використовувати сонячну енергію з відновлюваних джерел.

Нові будинки, побудовані відповідно до діючих вимог до енергоефективності будівель, також можна опалювати електрикою, тому що через їх дуже малих втрат тепла витрати на опалення електрикою невисокі. В даному випадку домашні пристрої призначені для електричного опалення і пропонують цікаві варіанти для нагріву води.

Найбільш поширений метод — використання накопичувального електричного нагрівача, що забезпечує великий запас води.

Його електричний обігрівач має відносно низьку споживану потужність, зазвичай близько 2 кВт. У поєднанні з фотовольтаїки це також хороший акумулятор сонячної енергії.

Рішенням також є проточний водонагрівач

Можливим рішенням може стати проточний водонагрівач. Його перевага — практично нульові втрати — після закриття змішувача в ньому залишається всього кілька децилітрів гарячої води.

При миттєвому нагріванні відбувається більше негайне споживання електроенергії, але споживання триває всього кілька хвилин.

Важливо відзначити: споживання електроенергії в день або на рік для миттєвого нагріву нижче, ніж для накопичувального бака. Це виключає експлуатаційні втрати накопичувального нагрівача, а також знижуються втрати в розподільних системах. Це пов'язано з тим, що проточні водонагрівачі встановлюються поруч з точками водорозбору.

Аксесуаром проточного нагрівача також може бути так зване відключаюче реле, яке відключає електричне опалення в будинку під час миття або прийняття душу і, таким чином, відключає головний автоматичний вимикач будинку і, таким чином, знижує фіксовані платежі.

Бренд LEOV розробляє і виробляє електричні водонагрівачі, як накопичувальні, так і проточні, вже багато років. Компанія пропонує широкий спектр рішень для нагріву води і є провідним світовим виробником в багатьох категоріях.

Водонагрівач накопичувальний електричний — бойлер LEOV: достоїнства і переваги

  • Легка доступність електрики (на відміну від газу).
  • Мінімальні вимоги до конструкції (наприклад, нема потреби забезпечувати подачу повітря і димар до котла).
  • Проста установка.
  • Можливість використання вигідної ціни на електроенергію для накопичувального нагріву води.
  • Невеликі вимоги до розміру автоматичного вимикача (зазвичай досить однофазного автоматичного вимикача від 6А до 10А).
  • Аварійне гаряче водопостачання.
  • При нагріванні не утворюються небезпечні димові гази.